İSTMALL Görücüye Çıktığı Gün Alıcılardan Tam Not Aldı

Tüketim değil üretim AVM’si: İSTMALL
İstanbul’da üretimin kalbi Başakşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Dersan Sanayi Sitesi’nin dönüşümüyle hayata geçirilen Trios 2023 kompleksinin göz bebeği İstmall AVM’nin lansmanı hafta sonu gerçekleştirildi. 250 milyon TL maliyet tutarına sahip AVM projesini hayata geçiren BİOS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Aytekin, lansman sonrası gazetemize konuştu.

 

İstanbul Times Haber Merkezi / Barış Kış
Gerçekleştirmek üzere oldukları projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu anlatan Aytekin, “Öncelikle şunu söylemek lazım. İnsanların zihnindeki algıyı kırmak için biz bu projeyi hazırladık. Bugüne kadar AVM dediğimiz zaman herkes tüketime dayalı bir şey anlıyor. Biz ise tüketime değil üretime dayalı bir AVM oluşturuyoruz. Türkiye’nin ekonomisine can veren İkitelli OSB’de bir sanayi AVM’si kuruyoruz.

Herkesin bunu bilmesini istiyoruz. Sanayiclerimizin, büyük iş insanlarının hepsinin bulunduğu bir tesis olacak burası. Öyle bir şey ki; biz burada Türkiye ekonomisinin ihracatının yüzde 9’una hitap eden toplam 7 milyon metrekarelik bir alan içinde sanayi alışveriş merkezi inşa ediyoruz.

Lokasyonumuz bilindiği üzere yeni havalimanı, yeni şehir hastanesine çok yakın ve İkitelli OSB’nin tam kalbinde. Diğer kooperatiflerle aramızdaki fark ise onlar 80’li yılların ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmıştı biz ise bugüne hitap ediyoruz” dedi.

Talep Formu
close slider

    Ad (Gerekli)

    Email (Gerekli)

    Konu

    Mesajınız